Vznik Tělovýchovné jednoty Karpentná vyplynul ze snahy spojit všechny zájemce o turistiku a kulturní památky, cyklisty a sportovce nejen z Karpentné, ale i ze všech okolních vesnic a obcí. Turisté v současnosti pravidelně organizují výlety na hory, zámky, veletrhy a další zajímavosti nejen v České republice, stejně tak cyklistická část členů TJ pravidelně vyráží na výlety.

Členové TJ Karpentná společnými silami a prostředky postavili v akci "Z" víceúčelovou budovu při řece Olši, hned pod ostrohem bývalého opevnění Zámčisko. Budova se svými prostorami klubovny, posilovnou, hernou stolního tenisu, fotbalovým hřištěm a loděnicí stala centrem sportovního života osady Karpentná.

S plánovanou výstavbou přeložky silnice I/11 Oldřichovice - Bystřice nastala situace, kdy budova bude muset ustoupit nové stavbě. V součinnosti s vedením zástupců Města Třinec, zastupitelem Ing. Janem Ferencem, předsedou Osadního výboru Karlem Woznicou a  předsedou TJ Karpentné Bohuslavem Sztefkem byla nakonec vyjednána smlouva, díky které budou peníze získané z odprodeje budovy použity zpátky na Karpentné. Smlouva zaručuje výstavbu či rekonstrukci obecného domu nebo obdobné budovy, kterou budou moci využívat občané, škola a všechny spolky působící na Karpentné, zejména tedy Rodičovské sdružení, PZKO, TJ Karpentná, SDH Karpentná a další zájemci.

 

www.000webhost.com